SPORT Archive

0

Brazil 2014. Hidhet shorti.

Shorti Brazil 2014Shorti i hedhur të premten pasdite ka dhuruar grupe mjaft të vështira për Italinë dhe  Gjermaninë. Brazili, si vend organizator përfundoi në Grupin A, dhe këtu nuk kishte asnjë surprizë. Kampionia e Botës së Spanjës, në Grupin B dhe nuk mund të jetë aspak e gëzuar pasi do të përballet me Holandën, Kilin dhe Japoninë. 

Grupi D mund të konsiderohet si grup ferri, me plot shtatë kupa të botës në fushë, katër të Italisë, dy të uruguajit dhe një të Anglisë. Në Grupin G, do të kemi një përballje gjigandësh mes Gjermanisë dhe Portugalisë. Me fat Argjentina, që ka në grup Bosnje Hercegovinën, Iranin dhe Nigerinë.

0

Kukesi Lushnja 1-0. 23 nëntor 2013. Foto+Video

0

Messi për Galaxy 11. Reklamë

messi“Galaxy 11” ka prezantuar një reklamë ku Lionel Messi është aktori i një triblimi fantastik. Në fund merr shpërblimin e merituar.(VIDEO)

 

 

 

 

0

Super Juventus

JuveJuventusntus fiton kundra Napolit me golat fantastik të Andrea Pirlos e Pol Pogbas.

 

 

 

 

 

0

Superliga. Kukesi-Tirana 2-1

Superliga Shqiptare. Kukesi-Tirana 2-1. Ndeshja e zhvilluar më 10/11/2013. Java e 11. Aktualisht Kukesi është në vendin e 6-të të renditjes. FOTO.

0

Golat e JUVES në Kampionat. Seria A

Shikoni gjithë golat e juves të shënuar deri tani në Seria A

 
0

15 golat më të bukur të Alex Del Pieros

delpiero

 

 

 

 

0

Shorti i Europa League: Trabzonspor-Kukësi dhe Çernomorets-Skënderbeu

KukesiTifozët shqiptarë të futbollit kanë të drejtë tani të ëndërrojnë jo vetëm për kombëtaren e tyre, por edhe për klubet, pasi janë dy ekipe shqiptare në “play-off” të Ligës së Europës dhe kanë shansin që për herë të parë në historinë e futbollit shqiptar, një skuadër e Kategorisë Superiore të futet në grupet e këtij kompeticioni. Në mesditë është hedhur edhe shorti. Kukësi do të ketë përballë Trabzonsporin, skuadër turke, që është renditur e katërta në Superligës e Turqisë. Ndërsa Skëndërbeu do të udhëtojë në 22 gusht në Ukrainë për t’u përballur me Çernomorets Odesa, skuadër ku luajnë edhe dy lojtarët e kombëtares shqiptare, Elis Bakaj dhe Kristi Vangjeli. Trabzonspori eliminoi një tur më parë Minskun e Bjellorusisë, ndërsa ukrainasit kanë eliminuar serbët e Cërvena Zvezdës.

Ndeshjet e para do të luhen më 22 gusht, që sipas shortit, dy ekipet shqiptare do t’i luajnë jashtë. Ndërsa ndeshjet e kthimit do të luhen më 29 gusht. Duke qenë se vetëm stadiumi “Qemal Stafa” është i licensuar për të luajtur ndeshje europiane, mbetet për t’u parë se si do të zhvillohen ndeshjet e kthimit.

0

JUVEVENTUS Kampionia e Italisë

juve9Tifozet e Juves kanë dalë nëpër rrugët e Torinos, për të festuar bashkë me lojtarët dhe drejtuesit e ekipit gjatë gjithë ditës, deri në mbremje.Hipur në një autobus të hapur, futbollistët e Juves kanë shëtitur  nëpër rrugët e Torinos, që për këtë natë ka qenë tërësisht i veshur bardhezi.

Read the rest of this entry »