LAJME Archive

0

Si funksionojne kartat e kreditit?

Tipet e ndryshme te kredise
Kredi do te thote leke hua qe banka ju jep. You mund te merrni nje shume parash hua per nje qellim specifik, si financimi i nje makine, blerja e nje shtepie etj. Kredite jane te ndara ne dy lloje: te siguruara dhe te pasiguruara.

Read the rest of this entry »

0

Fletorja që nuk mbaron asnjëherë!

1

Disa studentë nga Universiteti Bradford kanë dizenjuar një fletore që mund të ripërdoret herë pas here. Read the rest of this entry »

0

Microsoft Office-Online!

1

Microsoft njoftoi se tani ishte e mundur që ta gjenim të gjithe Paketën Microsoft Office online. Read the rest of this entry »

0

Qytetet e ngrira!

I ftohti polar që ka përfshirë një pjesë të madhe të Shteteve të Bashkuara dhe Kanadasë përvec problemeve dhe vështirësive që ka krijuar në qarkullim dhe shërbimet e tjera për miliona banorë, ka shndërruar komplet natyrën e zonave. Read the rest of this entry »

0

Kamera ajrore!

1

Tani ju mund të keni një foto të përsosur ajrore , pa hipur në ndonjë avion , vetëm më këtë kamera që mund të hidhet në ajër! Read the rest of this entry »

0

Antivirusi AVG për përdoruesit e Mac!

1

Duket se Mac  është gjithmonë në fund të listës për aplikacionet e software që ka. Edhe pse  Apple ka projektuar disa app posaçërisht për Mac, shumica e software të PC-ve nuk janë të disponueshme për sistemin e operimit Mac OS! Read the rest of this entry »

0

Printerat 3D krijojnë Art!

1 Read the rest of this entry »

0

Për ata që kanë humbur fletën e konfirmimit të llotarisë amerikane (kodin)

Për ata që kanë humbur fletën e konfirmimit të llotarisë amerikane. Mund ta riktheni atë. Shikoni instruksionet e mëposhtme.Hyni tek faqja https://www.dvlottery.state.gov Read the rest of this entry »

0

Makina me kube!

1645 3

Një sipërmarrës  Australian dhe një “gjeni” i teknologjisë së lartë ka ndërtuar një makinë LEGO e cila mund të ecë dhe në rrugë. Read the rest of this entry »

0

Smarty Ring!

2 1

Smartwatches kanë qenë në shitje prej një periudhe prej 6 muajsh. Shitjet e larta kanë vënë në punë inxhinierët dhe ata kanë krijuar një tjetër  pajisje që mund të mbahet në dorë-një smartring (unazë) Read the rest of this entry »

0

Funksionet e reja të Gmail!

1243 Read the rest of this entry »

0

Twitter ”mbrohet” nga spiunët qeveritarë

twiter1Twitter ka njoftuar implementimin e një teknologjie të re sigurie, që e bën më të vështirë spiunazhin ndaj përdoruesve të vet, teksa u bën thirrje edhe firmave të tjera të internetit të bëjnë të njëjtën gjë, në përpjekje për të shmangur programet e përgjimeve nga agjencitë qeveritare të inteligjencës. Read the rest of this entry »

0

Ja sa para fitojnë kompanitë e teknologjisë në një sekondë.

sa fitojneANGLI –Për të nxjerrë në pah shumën e parave që kompanitë e mëdha të teknologjisë Read the rest of this entry »

0

Dëshironi të dini se cilat janë linqet që po bëjnë xhiron e botës në Facebook dhe Twitter!

read URLDëshironi të dini se cilat janë linqet që po bëjnë xhiron e botës në Facebook dhe Twitter, pra, ato që po shpërndahen më shumë? Vendi i duhur është Rad URL
 

Read the rest of this entry »

0

Google mbështet Windows XP deri në vitin 2015

1

Po përdorni akoma Windows XP? Nëse po ,ju duhet ta përditësoni atë  sepse Microsoft së shpjeti nuk do ta mbështesë më Window XP dhe google gjithashtu.

Read the rest of this entry »

0

Matja e kalorive të ushqimit me anë të skanimit!

4

A është kjo e ardhmja e dietave të  ndryshme ? Pajisja që mat se sa kalori ndodhen në ushqim vetëm duke e skanuar atë.

Read the rest of this entry »

0

Makina elektrike në të ardhmen!

1

Me plug-in  makinat elektrike do të bëhen më të populluara në vitet e ardhshme. Instalimi i karikimit  të makinës vetëm , duket  se do ti bëjë makinat  elektrike .

Read the rest of this entry »

0

Toka në Alarm, temperatura është gjithmonë në rritje dhe niveli i detit gjithnjë dhe më i lartë.

tokaËshtë vërtet një alarm Real raportet e para të  IPCC OKB-së mbi ndryshimet klimatike që do të përfshijnë Tokën në vitet e ardhshme.

Read the rest of this entry »

0

Printerat tre dimensionalë

3d printerImagjino të kesh një ide, ta vizatosh në letër,

Read the rest of this entry »

0

Anija më e madhe në botë me fuqi diellore

1211109 87 65 41 

Read the rest of this entry »